homeback to menu
Przegląd

Leading Change at Work

Technologia zmienia sposób naszej pracy. W Ricoh dbamy o to, aby zmiana ta była zjawiskiem pozytywnym dla Twoich zespołów i Twojej firmy. Wspieramy Ciebie i Twoich pracowników na każdym etapie, aby zapewnić szybką transformację środowiska pracy w Twojej firmie.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
seamless digital workspace experience
Cyfrowe środowisko pracy

Dostępność

Jesteśmy świadkami kształtowania się nowego modelu pracy. Na bazie naszych rozwiązań, oprogramowania i usług wspieramy Twoją firmę w tworzeniu innowacyjnego środowiska pracy, które pozwoli podnieść zaaangażoanie, komfort i efektywność w Twoim zespole.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Zarządzanie procesami biznesowymi

Zorientowani na sukces

Uwolnij swoich pracowników od wykonywania ręcznych,  czasochłonnych i nieefektywnych zadań. Pomożemy Ci zoptymalizować procesy, aby Twoi pracownicy mogli działać skuteczniej. Zapewnimy nowoczesną technologię, specjalistyczną wiedzę i pełne wsparcie dla uproszczenia i usprawnienia procesów w Twojej organizacji.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Infrastruktura i chmura

Chmura obliczeniowa

Pełne wykorzystanie możliwości i wartości, jakie daje chmura wymaga odpowiedniego planu działania i zespołu, który go zrealizuje. Oferujemy rozwiązania w chmurze i specjalistyczną wiedzę, dzięki którym działania Twojej firmy staną się bardziej efektywne, oszczędne i bezpieczne.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Cyberbezpieczeństwo

Koniec z ryzykownym działaniem

Pomożemy Ci zaplanować skuteczną ochronę przed cyberzagrożeniami. Przeanalizujemy wrażliwe punkty, sprawdzimy procedury i świadomość pracowników. Wspólnie wdrożymy najlepsze zabezpieczenia, które będą stały na staży bezpieczeństwa Twojej firmy.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Digital Experience

Nowy poziom doświadczenia

Doskonałe doświadczenie klienta zaczyna się od doskonałego doświadczenia pracowników. Nasz wysoko wykwalifikowany zespół analityków danych i programistów projektuje, buduje, wdraża i serwisuje rozwiązania, których potrzebujesz.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Graphic Communication

Przygotuj swoją firmę na przyszłość

Możliwości związane z wykorzystaniem druku są nieograniczone. Ricoh pomaga firmom w rozwoju, digitalizacji i tworzeniu trwałej przewagi biznesowej. Dostarczamy rozwiązania w zakresie sprzętu, oprogramowania i usług, które otwierają nowe możliwości w świecie profesjonalnego druku.
Poznaj wszystkie nasze rozwiązania
Graphic Communication
Office Products & Software

Najlepsza jakość w swojej klasie

Ricoh jest producentem wysokiej jakości urządzeń drukujących (drukarek, wielofunkcyjnych urządzeń drukujących oraz powielaczy). Oferujemy urządzenia o różnorodnych parametrach. Z łatwością dobierzesz sprzęt dostosowany do potrzeb Twojego zespołu.
Poznaj nasze produkty i oprogramowanie
Przegląd

Innowacyjna platforma do zamawiania wsparcia technicznego

Pełne wsparcie serwisowe dla produktów i usług w jednym miejscu. Oferujemy wsparcie, doradztwo i rozwiązania dla utrzymania sprawności działania Twojej firmy.
Uzyskaj wsparcie
AV technology and management
Przegląd

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Przeczytaj najnowsze wiadomości, analizy i komentarze dotyczące najważniejszych trendów oraz wydarzeń.
Bądź na bieżąco z informacjami
News and events from Ricoh
Firma

Kim jesteśmy i czym się zajmujemy

Podczas realizacji usług kluczowa jest dla nas bliska współpraca z klientem. Dzięki temu podejściu, nasze rozwiązania są bardzo dobrze dostosowane do konkretnych potrzeb danej organizacji i efektywnie wspierają ją w realizacji kluczowych celów biznesowych.
Dowiedz się więcej o Ricoh
Przegląd

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz pytania dotyczące cen naszych rozwiązań lub produktów, potrzebujesz pomocy w związku z obsługą konta lub korzystasz już z naszych produktów i masz pytanie z zakresu pomocy technicznej, nasz zespół jest do Twojej dyspozycji.
Skontaktuj się z nami
customer and employee engagement
Przegląd

Pomagamy Ci zyskać przewagę konkurencyjną

Sprawdź i przeczytaj nasze najnowsze informacje o tym, co aktualnie liczy się najbardziej w rozwiązaniach biznesowych.
Poznaj najnowsze informacje
Ricoh Insights - Overview

ENGIE

ENGIE, czołowy dostawca energii, po przejęciu szeregu nowych przedsiębiorstw w ramach strategii rozwoju firmy, potrzebował wprowadzić znaczące zmiany mające na celu modernizację infrastruktury IT.  W rezultacie przejęć w całej organizacji panował złożony ekosystem IT, z wieloma platformami istniejącymi w różnych lokalizacjach oraz licznymi, różniącymi się między sobą aplikacjami i systemami biznesowymi, które były trudne w utrzymaniu i spójnym zarządzaniu. Dodatkowo firma działała na starszej platformie, która była powolna, uciążliwa i niewydajna. 
ENGIE, podobnie jak inni dostawcy usług użytku publicznego, podlegają także specjalnym organom regulacyjnym, w celu zapewnienia bezpieczeństwa systemów, aplikacji i platform firmowych.

CIO firmy Engie stanął przed wyzwaniem modernizacji infrastruktury IT i dostosowania jej do rozwijającej się organizacji z zachowaniem zgodności z zasadami strategii regulacyjnej. Jednak dział IT, który skupiał się na codziennym zarządzaniu i rozwiązywaniu bieżących problemów, potrzebował dodatkowego wsparcia ze strony dostawcy usług IT, który mógłby zaoferować świadczenie usług oraz wsparcie przy kompleksowej modernizacji.

Ricoh ITS przeprowadził pełną transformację środowiska IT Engie, począwszy od zaprojektowania usług i zarządzania projektami, przez dostarczanie i instalowanie na bieżąco poprawek, aż po recykling i aktualizację. Ricoh zapewniło skalowalną i bardziej wydajną platformę, dostosowaną do wymagań regulacyjnych. Pomogło również przeprowadzić migrację systemu operacyjnego do Windows 8 oraz wymienić stary sprzęt i aplikacje korporacyjne, przy minimalnym wpływie na operacje biznesowe. Poprawiło to codzienną produktywność, zapewniło zgodność firmy z bezpieczeństwem i pozwoliło lepiej zarządzać zespołem IT. 
  • Wyzwanie: Budowanie zaangażowania klientów
  • Branża: Inny
  • Wielkość firmy : Duże firmy
  • Rodzaj usługi : Workplace Services

Powiązane „case studies”

  • Agrovista (ITS)

    Agrovista

    Przekonaj się, jak dzięki współpracy z Ricoh Agrovista unowocześniła swoją infrastrukturę IT i zoptymalizowała procesy.