Pomoc przy pobieraniu

Drukowanie Twitter Facebook Delicious LinkedIn

Pomoc przy pobieraniu

W większości przypadków należy zauważyć, że sterowniki systemu Windows są "samorozpakowujące się" (.exe). Kliknij żądany plik. Gdy pojawi się komunikat, zalecamy ustawić miejsce docelowe na pulpicie. Utwórz nowy folder i przenieść do niego plik ze sterownikami. W nowym folderze kliknij na plik, rozpakowywanie oprogramowania rozpocznie się automatycznie. Alternatywnie możesz rozpakować lub przenieść pliki na dyski przenośne. Należy pamiętać, że pliki są samorozpakowujące, jeśli uruchamiane są w systemie Windows.

Po rozpakowaniu pliku na dysku lub w specjalnym katalogu, należy poszukać pliku instalacyjnego, który zazwyczaj nazywa się "setup.exe" lub "install.exe", kliknij na niego, aby rozpocząć instalację. Jeśli nie znajdziesz tych plików, poszukaj pliku tekstowego "Readme.txt" lub podobnego zawierającego instrukcje co powinieneś dalej zrobić.

Czasami może być tak, że nie ma programu instalacyjnego, ponieważ należy zainstalować sterownik poprzez funkcję w systemie Windows „Dodaj drukarkę”. Instrukcje dotyczące instalacji drukarki znajdziesz w pliku pomocy systemu Windows.

Sterowniki Macintosh są również w postaci plików samorozpakowujących się. Pliki należy pobrać a następnie rozpakować. Po zakończeniu na pulpicie pojawi się ikonka Instalatora. Kliknij na nią i postępuj według instrukcji.

Rodzaje sterowników drukarki:

Sterownik PCL5e – technicznie sterownik ten został zastąpiony przez sterownik PCL6, ale jest on dostępny, ponieważ czasami układ niektórych dokumentów, może być zmieniony, gdyż zostały one stworzone dla drukarki zgodnej z PCL5, ale drukowane są za pomocą sterownika PCL6.

Sterownik PCL6 - PCL6 jest sterownikiem przeznaczonym do tekstów i grafiki. Idealny do arkuszy kalkulacyjnych, przetwarzania tekstów i wydruków z baz danych. Oferuje również doskonałą obsługę graficzną, pomimo, że graficznie jest lepszy niż sterownik PCL5e, to jest on wolniejszy.

Sterownik PS3 – sterownik Adobe Postscript jest najlepszym ze sterowników, ale wymaga drukarki kompatybilnej z Postscript i instalacja jego jest bardziej skomplikowana.

Sterownik IPDL -  jest to sterownik do kolorowych drukarek, zaprojektowany, aby działać pod Windows.

Na górę strony