Servinform wybrał Ricoh Pro™ VC60000

Drukowanie Twitter Facebook Delicious LinkedIn

Servinform wybrał Ricoh Pro™ VC60000

Warszawa, 7 kwietnia 2017 r. – Drukarnia Servinform zainwestowała w atramentowy system produkcyjny na papier ciągły Ricoh Pro™ VC60000. Firma podsumowuje inwestycję przypieczętowaną na tegorocznych targach Hunkeler Innovationdays 2017.

20170330 Servinform chooses Ricoh Pro VC60000


Servinform świadczy usługi druku w Hiszpanii, na rynku poligraficznym istnieje od 10 lat i specjalizuje się w produkcji mailingów, materiałów marketingowych, a także podręczników. Firma obsługuje klientów o różnorodnych wymaganiach. Są to między innymi przedsiębiorstwa telekomunikacyjne, finansowe oraz podmioty administracji publicznej. Od początku swojej działalności w swojej madryckiej siedzibie Servinform korzystał z systemu InfoPrint 5000.
 
Od wielu lat współpracujemy z firmą Ricoh, a rozszerzenie naszego parku maszynowego o atramentowy system produkcyjny na papier ciągły Ricoh Pro™ VC60000 było ważnym kroku w naszym rozwoju. Tym bardziej, że system ten łączączy jakość, elastyczność oraz wysoką wydajność i niezawodność systemów InfoPrint 5000” – mówi Ignacio Rufo, CEO Servinform.

System Ricoh Pro™ VC60000 pozwala na druk 100 000 obrazów A4 na godzinę przy prędkości 120 m na minutę. Pozwala wykonać wydruki na papierach przeznaczonych do druku atramentowego, powlekanych i niepowlekanych nośnikach offsetowych oraz papierze z recyklingu o gramaturze od 40 do 250 g. Z perspektywy biznesowej, dzięki inwestycji w to rozwiązanie Servinform miał szansę zróżnicowania gamy oferowanych rozwiązań i usług.

Utrzymanie przewagi technologicznej nad konkurencyjnymi firmami jest dla nas bardzo ważne, ale naszym głównym celem jest tworzenie nowych możliwości dla naszych klientów"- mówi José Manuel Alonso-Viguera, General Manager w Servinform. „Dzięki Pro™ VC60000 możemy oferować dzisiaj nasze usługi w zupełnie nowych sektorach rynku, a dodatkowo usprawniliśmy i przyspieszyliśmy proces produkcji” – kontynuuje.

Eef de Ridder, Head of Commercial Printing, Production Printing, Ricoh Europe, komentuje: „Jesteśmy bardzo dumni, że możemy tak skutecznie wspierać działania naszych klientów. Wdrożenie w firmie Serviform systemu Pro™ VC60000 jest naturalną konsekwencją naszej wieloletniej współpracy opierającej się na zaufaniu, partnerstwie i innowacyjności”.

Na górę strony

| O Ricoh |
To globalna firma z branży technologicznej, która specjalizuje się w sprzęcie biurowym, rozwiązaniach do druku produkcyjnego, systemach zarządzania dokumentami i usługach IT. Ricoh Group, z centralą w Tokio, działa w ponad 200 krajach i regionach. W roku finansowym, zakończonym w marcu 2015 roku, przychody ze sprzedaży Ricoh Group wyniosły 2,231 mld jenów (ok. 18,5 mld USD). 

Większość przychodów firmy pochodzi ze sprzedaży produktów, rozwiązań i usług, które usprawniają interakcje między ludźmi a informacjami. Ricoh jest również wielokrotnie nagradzanym producentem aparatów i kamer cyfrowych oraz specjalistycznych produktów branżowych. Firma jest znana ze względu na wysoką jakość, którą zapewnia, wyjątkowe podejście do klienta i liczne inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Zgodnie ze swoim przesłaniem, imagine. change., Ricoh pomaga firmom zmienić sposób pracy i wykorzystać zbiorową wyobraźnię pracowników.

Więcej informacji na stronie:

Kontakt dla mediów:
Justyna Cachel
Ricoh Polska Sp. z o.o.
tel: +48 667 220 754

Na górę strony