Ricoh Pro L4100 Series in Color-Logic first

Drukowanie Twitter Facebook Delicious LinkedIn

Ricoh Pro L4100 Series in Color-Logic first

Warszawa, 23 marca 2017 r. - Seria Ricoh Pro™ L4100 jest pierwszym systemem lateksowym, który otrzymał globalną certyfikację Color-Logic™.

20170323
System Ricoh Pro™ L4100 w połączeniu z oprogramowaniem ColorGATE Productionserver uzyskał certyfikację Color-Logic - producenta rozwiązania „Process Metallic Color System” dla druku metalizowanego. Color-Logic oferuje najbardziej zaawansowane technologicznie na świecie narzędzia, umożliwiające w sposób pełny, klarowny i logiczny zarządzanie barwą, co stanowi kluczowy czynnik w całym procesie technologiczno-produkcyjnym w przemyśle poligraficznym. Pozwala uzyskać efekt dekoracyjny dzięki wykorzystaniu dostępnego oprogramowania do zarządzania przepływem prac, dając wyjątkowe efekty bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu.

System Ricoh Pro™ L4100 sprawdził się świetnie w tworzeniu wszystkich efektów dekoracyjnych Color-Logic i odwzorowaniu 250 metalicznych kolorów” – mówi Richard Ainge, Chief Technology Officer w Color-Logic. „Otrzymane próbki zostały wydrukowane na podłożu KernowJET Gloss Silver 119 g/m2. Korzyści płynące z pracy ploterów lateksowych w połączeniu z możliwościami, które daje oprogramowanie Color-Logic stworzą nową perspektywę rozwoju biznesu dla klientów Ricoh” – kontynuuje.

Dzięki certyfikacji Color-Logic oraz udoskonalonym rozwiązaniom w technologii lateksowej oferujemy naszym klientom większą wszechstronność, a to przekłada się na nowe możliwości biznesowe. Stale wprowadzamy innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii druku wielkoformatowego pozwalające na wyższą jakość i trwałość wydruków, jeszcze łatwiejszą obsługę, wyższą wydajność produkcji oraz szerszy zakres materiałów” – dodaje Benoit Chatelard, Vice President, Production Printing, Ricoh Europe.

O Ricoh Pro™ L4100

Serię Pro™ L4100 wyróżnia wysoka prędkość druku, niska temperatura utrwalania oraz możliwość druku na szerokiej gamie mediów (od folii samoprzylepnych i transparentnych, przez papiery, winyle i tekstylia, po różne materiały wykorzystywane do POS/POP). Urządzenia pracują na materiałach o szerokości od 210 mm do 1,6 m. Wyposażono je w innowacyjną generację głowic piezoelektrycznych Ricoh GEN5 wykorzystujących technologię „multidrop jetting”. Dzięki zastosowaniu dodatkowych atramentów gamut barwny drukowanej grafiki osiąga poziom do 93% całej kolorystyki Pantone®. Plotery te są również doskonałym rozwiązaniem do szybkiego druku etykiet na żądanie. Wysoka prędkość druku oraz odpowiednio zaprojektowany układ suszący sprawiają, że wydruki są natychmiast gotowe do laminowania i cięcia bez czasochłonnego procesu dodatkowego suszenia.

Nowe możliwości wynikające z partnerstwa technologicznego Ricoh i Color-Logic zostaną zaprezentowane na targach FESPA 2017 (8-12 maja) w Hamburgu.

Więcej informacji na temat serii Ricoh Pro L4100 można znaleźć pod adresem www.pro.ricoh.pl

Na górę strony

| O Ricoh |
To globalna firma z branży technologicznej, która specjalizuje się w sprzęcie biurowym, rozwiązaniach do druku produkcyjnego, systemach zarządzania dokumentami i usługach IT. Ricoh Group, z centralą w Tokio, działa w ponad 200 krajach i regionach. W roku finansowym, zakończonym w marcu 2015 roku, przychody ze sprzedaży Ricoh Group wyniosły 2,231 mld jenów (ok. 18,5 mld USD). 

Większość przychodów firmy pochodzi ze sprzedaży produktów, rozwiązań i usług, które usprawniają interakcje między ludźmi a informacjami. Ricoh jest również wielokrotnie nagradzanym producentem aparatów i kamer cyfrowych oraz specjalistycznych produktów branżowych. Firma jest znana ze względu na wysoką jakość, którą zapewnia, wyjątkowe podejście do klienta i liczne inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Zgodnie ze swoim przesłaniem, imagine. change., Ricoh pomaga firmom zmienić sposób pracy i wykorzystać zbiorową wyobraźnię pracowników.

Więcej informacji na stronie:

Kontakt dla mediów:
Justyna Cachel
Ricoh Polska Sp. z o.o.
tel: +48 667 220 754

Na górę strony