FESPA 2017 – Ricoh prezentuje dwie cyfrowe drukarki DTG

Drukowanie Twitter Facebook Delicious LinkedIn

FESPA 2017 – Ricoh prezentuje dwie cyfrowe drukarki DTG

Ricoh Europe, Londyn, 8 Maja 2017 r. – Ricoh zapowiedziało premierę dwóch cyfrowych drukarek do bezpośredniego druku na tekstyliach (DTG) – Ricoh Ri 3000 i Ri 6000 (DTG). Nowe rozwiązania zostaną zaprezentowane w strefie firmy na odbywających się od 8 do 12 maja targach FESPA (hala B4L, stoisko C10).

Dzięki wykorzystaniu technologii cyfrowej nowe urządzenia Ricoh umożliwiają skrócenie i przyśpieszenie procesu produkcyjnego. Oba modele są kompatybilne z oprogramowaniem AnaRIP, które pozwala na szczegółową kontrolę ustawień druku oraz oszacowanie kosztu tuszu wykorzystanego podczas realizacji danego projektu. Premierowe drukarki cechuje również  wysoki stopień niezawodności, wyposażono je w piezoelektryczne głowice wykonane ze stali nierdzewnej.

RICOH Ri 3000 i Ri 6000 można wykorzystać do druku na koszulkach, torbach tekstylnych, bluzach oraz skarpetkach. Nadruki można realizować na materiałach o różnym składzie począwszy od  100% bawełnianych i 100% poliestrowych do mieszanych (50% bawełna/50% poliester).

„Nasze nowe urządzenia pozwalają zarówno na szybką i opłacalną produkcję prac o niskich nakładach jak i większych zleceń. Zapewniają przy tym wysoką jakość druku obrazów o dużym poziomie szczegółowości na jasnych i ciemnych podłożach. Nadruki są trwałe i nie pękają, gdy materiał podlega kurczeniu” – powiedział Graham Moore, Inkjet Sales & Marketing EMEA, Commercial and Industrial Printing Division w Ricoh Europe.

Sprzedaż RICOH Ri 3000 i Ri 6000 na rynku europejskim planowana jest na w połowie trzeciego kwartału tego roku.

Na górę strony

| O Ricoh |

To globalna firma z branży technologicznej, która specjalizuje się w sprzęcie biurowym, rozwiązaniach do druku produkcyjnego, systemach zarządzania dokumentami i usługach IT. Ricoh Group, z centralą w Tokio, działa w ponad 200 krajach i regionach. W roku finansowym, zakończonym w marcu 2015 roku, przychody ze sprzedaży Ricoh Group wyniosły 2,231 mld jenów (ok. 18,5 mld USD).

Większość przychodów firmy pochodzi ze sprzedaży produktów, rozwiązań i usług, które usprawniają interakcje między ludźmi a informacjami. Ricoh jest również wielokrotnie nagradzanym producentem aparatów i kamer cyfrowych oraz specjalistycznych produktów branżowych. Firma jest znana ze względu na wysoką jakość, którą zapewnia, wyjątkowe podejście do klienta i liczne inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Zgodnie ze swoim przesłaniem, imagine. change., Ricoh pomaga firmom zmienić sposób pracy i wykorzystać zbiorową wyobraźnię pracowników.

Więcej informacji na stronie:
http://www.ricoh.pl/about-ricoh/

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska


e-mail: kdawidowska@ricoh.pl

Justyna Cachel
e-mail: jcachel@ricoh.pl
www.ricoh.pl
www.facebook.com/ricohpolska

Na górę strony