Ricoh R Development Kit – pierwsze na rynku rozwiązanie pozwalające na 24 godzinny video streaming w 360˚

Drukowanie Twitter Facebook Delicious LinkedIn

Ricoh R Development Kit – pierwsze na rynku rozwiązanie pozwalające na 24 godzinny video streaming w 360˚

lie streaming video
Warszawa, 5 stycznia 2017 r. - Ricoh stworzyło pierwszą na rynku kamerę 360˚ będącą w stanie zapewnić ciągły, w pełni sferyczny video streaming, trawiący nawet do 24 godzin. Premierowy model urządzenia zostanie zaprezentowany w Las Vegas na targach CES 2017. 

Szybka transmisja filmów sferycznych, tworzenie treści 360˚, ich dystrybucja, wyświetlanie i możliwe zastosowania to zagadnienia z którymi boryka się rynek, widząc wielki potencjał biznesowy dla tej wschodzącej technologii. Po serii testów przeprowadzonych na różnych grupach odbiorców – począwszy od tych wykonanych przez wiodące firmy rozrywkowe, kończąc na przedsiębiorstwach zajmujących się edukacją – Ricoh podjęło próbę stworzenia urządzenia pozwalającego na przekazywanie obrazu sferycznego w czasie rzeczywistym. 

Ricoh R Development Kit to pierwsze, najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie w swojej klasie przeznaczone do zastosowań biznesowych. Zostało stworzone z myślą o szeroko pojętym przemyśle, między innymi o rynku rozrywkowym, gier, edukacji, badań naukowych i wielu innych. Aby premierowy model mógł sprostać różnorodnym wymaganiom tych sektorów, producent planuje udostępnienie zewnętrznym programistom odpowiednich narzędzi pozwalających na tworzenie własnych aplikacji dla Ricoh R.

Ricoh R Develompent Kit umożliwia wykonywanie streamingu 360° w rozdzielczości do 2K z prędkością 30 klatek na sekundę. Kamera została wyposażona w gniazdo USB i HDMI, a dzięki zasilaczowi sieciowemu urządzenie pozwala na przekazywanie obrazu sferycznego na żywo, nawet od 24 godzin. Aby utrzymać lekką i kompaktową budowę aparatu, producent wyposażył go w slot na kartę micro SD.

Ricoh R Development Kit jest przeznaczony tylko do użytku biznesowego, nie będzie dostępny w konsumenckiej sieci sprzedaży.  

Na górę strony

| O Ricoh |
To globalna firma z branży technologicznej, która specjalizuje się w sprzęcie biurowym, rozwiązaniach do druku produkcyjnego, systemach zarządzania dokumentami i usługach IT. Ricoh Group, z centralą w Tokio, działa w ponad 200 krajach i regionach. W roku finansowym, zakończonym w marcu 2015 roku, przychody ze sprzedaży Ricoh Group wyniosły 2,231 mld jenów (ok. 18,5 mld USD). 

Większość przychodów firmy pochodzi ze sprzedaży produktów, rozwiązań i usług, które usprawniają interakcje między ludźmi a informacjami. Ricoh jest również wielokrotnie nagradzanym producentem aparatów i kamer cyfrowych oraz specjalistycznych produktów branżowych. Firma jest znana ze względu na wysoką jakość, którą zapewnia, wyjątkowe podejście do klienta i liczne inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Zgodnie ze swoim przesłaniem, imagine. change., Ricoh pomaga firmom zmienić sposób pracy i wykorzystać zbiorową wyobraźnię pracowników.

Więcej informacji na stronie:

Kontakt dla mediów:
Justyna Cachel
Ricoh Polska Sp. z o.o.
tel: +48 667 220 754

Na górę strony