Raport Coleman & Parkes – nowe rozwiązania to szansa na rozwój

Drukowanie Twitter Facebook Delicious LinkedIn

Raport Coleman & Parkes – nowe rozwiązania to szansa na rozwój

Warszawa, 14 marca 2017 roku – Instytut badawczy Coleman & Parkes przeanalizował sposób w jak na nastroje i postrzeganie sytuacji w europejskich firmach wpłynęły burzliwe zdarzenia polityczno-gospodarcze z 2016 roku. W badaniu, które przeprowadzono na zlecenie firmy Ricoh, wzięło udział 2000 pracowników z Polski, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Holandii, Belgii, Luksemburga, Portugalii, Austrii, Węgier, Rosji, Turcji, RPA, Czech, Słowacji, Szwajcarii i krajów skandynawskich. 91% respondentów spodziewa się, że zeszłoroczne wydarzenia oraz dostęp do przełomowych narzędzi technologicznych przyczynią się do zmian w środowisku pracy. Aż 95% uznaje, że te przemiany będą korzystne dla ich pracodawców, a 59% wierzy, że pozytywne skutki będą odczuwalne już pod koniec roku.

Adaptacja nowych technologii będzie kluczem do sukcesu
Szybka odpowiedź na zmiany i umiejętne wykorzystanie możliwości nowoczesnych narzędzi to zdaniem badanych kluczowe czynniki, które pozwolą na zdobycie lepszej pozycji na rynku. 61% respondentów ma nadzieję, że zarządzający i właściciele firm potraktują zachodzące zmiany jako impuls do spojrzenia krytycznym okiem na dotychczasowe procedury, a to przyczyni się do usprawnienia funkcjonowania danej organizacji i sukcesu.

Kolejny aspekt to inwestycja w zasoby ludzkie i tworzenie atrakcyjnego miejsca pracy dla najlepszych specjalistów. Umiejętność kreatywnej reakcji na ewolucję rynku, a jednocześnie stworzenie stabilnych warunków zatrudnienia, są kluczowe w budowaniu pozytywnego wizerunku dla obecnych i przyszłych pracowników.

„Rewolucja cyfrowa i procesy automatyzacji kształtują nowoczesny model pracy. Osiągnięcie sukcesu i przewagi rynkowej wymaga inwestycji w nowoczesne narzędzia, które pozwolą wykonywać codzienne obowiązki służbowe w zdecydowanie bardziej efektywny sposób” – powiedział David Mills, CEO Ricoh Europe.

Na górę strony

| O Ricoh |
To globalna firma z branży technologicznej, która specjalizuje się w sprzęcie biurowym, rozwiązaniach do druku produkcyjnego, systemach zarządzania dokumentami i usługach IT. Ricoh Group, z centralą w Tokio, działa w ponad 200 krajach i regionach. W roku finansowym, zakończonym w marcu 2015 roku, przychody ze sprzedaży Ricoh Group wyniosły 2,231 mld jenów (ok. 18,5 mld USD). 

Większość przychodów firmy pochodzi ze sprzedaży produktów, rozwiązań i usług, które usprawniają interakcje między ludźmi a informacjami. Ricoh jest również wielokrotnie nagradzanym producentem aparatów i kamer cyfrowych oraz specjalistycznych produktów branżowych. Firma jest znana ze względu na wysoką jakość, którą zapewnia, wyjątkowe podejście do klienta i liczne inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Zgodnie ze swoim przesłaniem, imagine. change., Ricoh pomaga firmom zmienić sposób pracy i wykorzystać zbiorową wyobraźnię pracowników.

Więcej informacji na stronie:
http://www.ricoh.pl/about-ricoh/

Kontakt dla mediów:
Katarzyna Dawidowska
Ricoh Polska Sp. z o.o.

Na górę strony