Daimler korzysta z przemysłowego druku 3D od Ricoh

Drukowanie Twitter Facebook Delicious LinkedIn

Daimler korzysta z przemysłowego druku 3D od Ricoh

Warszawa, 21 marca 2017r. – Rozwiązanie do przemysłowego druku 3D Ricoh AM S5500P będzie wykorzystywane do produkcji prototypowych części samochodowych przez Daimler. W urządzeniu Ricoh zastosowano technologię Selektywnego Spiekania Laserowego (SLS®). Drukarka pozwala na tworzenie obiektów o wysokiej wytrzymałości i szczegółowości odwzorowania przy wykorzystaniu materiałów PA6GB i PP. Dodatkowym plusem jest duży obszar roboczy, który wynosi 550 mm× 550 mm× 500 mm. 

Greg Plowman, Head of Additive Manufacturing Business w Ricoh Europe powiedział: “Nasze urządzenie zostało wybrane ze względu na wysoką jakość. Możliwości, które oferuje Ricoh AM S5500P, pozwolą na szersze zastosowanie druku 3D i usprawnienie rozwoju nowych produktów przez Daimler.”

Na górę strony

| O Ricoh |

To globalna firma z branży technologicznej, która specjalizuje się w sprzęcie biurowym, rozwiązaniach do druku produkcyjnego, systemach zarządzania dokumentami i usługach IT. Ricoh Group, z centralą w Tokio, działa w ponad 200 krajach i regionach. W roku finansowym, zakończonym w marcu 2015 roku, przychody ze sprzedaży Ricoh Group wyniosły 2,231 mld jenów (ok. 18,5 mld USD).

Większość przychodów firmy pochodzi ze sprzedaży produktów, rozwiązań i usług, które usprawniają interakcje między ludźmi a informacjami. Ricoh jest również wielokrotnie nagradzanym producentem aparatów i kamer cyfrowych oraz specjalistycznych produktów branżowych. Firma jest znana ze względu na wysoką jakość, którą zapewnia, wyjątkowe podejście do klienta i liczne inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Zgodnie ze swoim przesłaniem, imagine. change., Ricoh pomaga firmom zmienić sposób pracy i wykorzystać zbiorową wyobraźnię pracowników.

Więcej informacji na stronie:
http://www.ricoh.pl/about-ricoh/

Kontakt dla mediów
Katarzyna Dawidowska

Ricoh Polska Sp. z o.o.
e-mail: kdawidowska@ricoh.pl
www.ricoh.pl
www.facebook.com/ricohpolska

Na górę strony